Antik Tuğla Kaplama Nedir?

Antik Tuğla Kaplama Nedir?
Antik Tuğla Kaplama Nedir?

Günümüzde tasarım her noktada öne çıkmaktadır. Buna iç ve dış mekan dekorasyonu da dahildir. Herkes evinde ya da iş yerinde bir farklılık aramaktadır. Klasik ve düze duvar boyasından sıkılanlar ve farklı ve orijinal bir tasarım arayanların yöneldikleri ilk ürün ise antik tuğla kaplamalar olmaktadır. Antik tuğla kaplama, eve ya da iş yerine eskitilmiş bir duvar havası vererek oldukça tarz durmaktadır. Bulunduğu ortamın havasını hemen değiştirebilen bu tuğlalar iş yerlerinin gözde dekorasyon taktiklerinden birini oluşturmaktadır.

Her yerde rahatlıkla kullanılan bu antik tuğla kaplamaların birden fazla renk seçeneği ve modeli bulunmaktadır. İç mekanın tamamında değil bir kısmında bile kullanılması içerideki tüm havayı değiştirerek farklı bir atmosfer yaratacaktır. Bu tarz antik tuğlalar genellikle uzun ömürlü ve sağlam olmaktadır. Bu sebeple uzun yıllar güvenle kullanabilmek mümkündür. Son derece modern bir görünüm oluşturan bu tuğlaların dekorasyon sırasında tercih edilmesi, klasik olan bir iç mekan tasarımını bambaşka ve özel bir hale dönüşmesini sağlayacaktır.

Antik tuğla kaplama nerelerde kullanılır?

Antik tuğla kaplama, kullanım alanı oldukça geniş olan bir üründür. Hem evlerde, hem ofislerde, hem dükkanlarda, hem de dış mekan tasarımlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. Fakat en çok tercih edildiği yerler restoran ya da kafe gibi işletmelerdir. Bu tarz bir tuğlanın iç mekanda kullanılması ortama daha hoş bir hava katarak müşterilerin o kafeye ya da restorana yönelmesini sağlamaktadır. Bu nedenle antik tuğla kaplama, sıklıkla tercih edilen dekoratif ürünlerden biridir.

Evlerde de kullanım alanları oldukça fazladır. Evin sadece bir duvarında ya da kirişinde bu tarz bir tuğla uygulaması yapmak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazladır. Özellikle televizyon arkası için tercih edilen bu uygulama eve bambaşka bir hava katmaktadır. Dış mekan içinde kullanılabilen bu tuğla özellikle bahçe duvarları için tercih edilmektedir.

Antik tuğla kaplama fiyatları

Antik tuğla kaplama birçok renge ve modele sahip olduğundan fiyatlarda değişiklik göstermektedir. Her modelin fiyatı farklıdır. Fiyatların belirlenmesinde m2 ölçüsü de oldukça önemlidir. Antik tuğla kaplama yapılacak olan alan büyüdükçe fiyatlarda aynı oranda artmaktadır.

Whatsapp
Tuğla Dünyası
Tuğla Dünyası
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?