Kiremit Çeşitleri Nelerdir?

Kiremit Çeşitleri Nelerdir?

Kiremit Çeşitleri

Evlerin güvenliği için en çok önem verilen yerlerden biri evlerin çatılarıdır. Çatıların hem güzel görünmesi hem de güvenli bir şekilde ev ortamı oluşması için gerekli olan kiremitler, günümüzde şıklığın vazgeçilmez bir çeşidi olmuştur. Türkiye’de en çok tercih edilen kaliteli kiremit ürünlerini ise Kılıçoğlu kiremit ve Ece Kiremit firmaları üretmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile farklı tasarımlarla karşımıza çıkan kiremitler, görsel zenginlik açısından oldukça önemlidir.

Kaliteli Kiremit Çeşitleri

Olağandışı hava koşullarına oldukça dayanıklı üretilen kiremitler günümüzde birçok çeşit üretilmektedir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan kiremit çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

-Beton Kiremit: Belli kalıplar üzerine dökülen karışımların preslenmesi ile oluşan beton kiremit ürünü, mekânlara görsel zenginlik katmaktadır. Ayrıca istenilen renkte imal edilebilmektedir.
-Toprak Kiremit: Doğal hammaddelerin yaklaşık 950°C’de pişirilmesi ile oluşan toprak kiremit malzemeleri, kaliteli çatı malzemesidir. Diğer çatı malzemelerimden farkı ise, uzun ömürlü, dayanıklı ve su geçirmez olmasıdır.
-Marsilya Kiremit: Sade bir görünüme sahip olan Marsilya Kiremit’ ler, en çok kullanılan kiremitler arasındadır. Bu kiremitler, düz ve şaşırtmalı bir şekilde döşenebilmektedir.
-Mahya Kiremit: Omurga görevi gören bu kiremitler çatıyı birleştiren özel bir yapıda üretilmektedir. V, yuvarlak, boru tipi şekillerinde özel olarak üretim yapılabilmektedir.

Ülkemizde birçok çeşidi bulunan ve kaliteli malzemelerle üretilen kiremitleri, en uygun fiyatla ve garantili olarak satışa sunan ece kiremit, Kılıçoğlu kiremit gibi firmaların ürünlerini çatı imalatınızda gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Böylece, bu ürünlerin satışını yapan firmamız ile çatılarınıza şık bir görünüm verebilirsiniz.

Whatsapp
Tuğla Dünyası
Tuğla Dünyası
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?