Klinker Pres,Taban,Kaplama, Tuğla Çeşitleri

Klinker Pres,Taban,Kaplama, Tuğla Çeşitleri

Pres tuğla, toprak, kil, kum ve gerektiğinde tuğla ve kiremit tozunun belirli oranlarda su ile karıştırılması ve belli kalıplarda yüksek fırınlar yardımıyla pişirilmesi ile elde edilen tuğlalara denir. Isı etkisiyle pişirilip şekil verilen bu tuğlalar basınç dayanımı bakımından oldukça yüksektir, fakat su emme oranları da o kadar düşüktür. Bu da pres tuğlaların pişirilirken basınca maruz kalmasından dolayı oluşmakta olan bir özelliğidir. Birçok çeşidi vardır.

Pres tuğla İstanbul

Çift yüzlü düz pres tuğla gibi çeşitli şekillerde görülmektedir. Pres tuğla birçok alanda kullanılmaktadır. Hem teknik açıdan hem de estetiklik açısında oldukça önemli bir yapı malzemesidir ve tercih edilen bir üründür. Bir de ateş tuğlası tekniğiyle oluşturulan klinker pres tuğla bulunmaktadır.  Farklı renk alternatifler sunulmakta ve uzun ömürlü, dayanıklı olmasıyla birlikte estetik anlamda da gözde yapı malzemelerinden biridir. Bunlar genelde yürüyüş yolu,  bahçe, havuz kenarı gibi dış mekanlara uygulanmaktadır. Kaydırmaz, sağlam ve uzun ömürlü yapı malzemesidir.  Bu nedenle genelde havuz kenarları gibi sulu ortamlarda kullanılmaktadır.

Birçok şehirde üretilip satışa sunulan pres tuğla İstanbul için de büyük üretim malzemelerinden biridir. İstanbul gibi büyük bir şehirde elbette rekabetin de fazla olması kaçınılmazdır. Bu nedenle pres tuğla satış yerleri de oldukça fazladır ve bu da bu ürün için de markalaşma anlamına gelmektedir. Bunun sonucunda da fiyatlarında bir miktar farklılık görülmektedir.

Whatsapp
Tuğla Dünyası
Tuğla Dünyası
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?